REKLAM VERMEK İÇİN
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > SİVEREK > Siverek’te Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması

Siverek’te Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması

16.01.2018 19:08 12 14 16 18 yazdır
Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Siverek-Der tarafından Ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.
Siverek’te Ortaokullar Arası Bilgi Yarışması
Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Siverek-Der tarafından Ortaokullar arası bilgi yarışması düzenlendi.


İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen bilgi yarışması, Siverek Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği( SİVEREK-DER) ile Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi arasında imzalanan “Siverek Gençliği Değerleniyor “ projesi kapsamında gerçekleştirildi.
19 ortaokul arasında düzenlenen yarışmada, 4 okul aynı anda eleme usulü yarışma yapıldı. İlk turu geçen gruplar finalde kıyasıya bir birleri ile yarıştı. Finalde kazanan okul 25 sorunun 24’üne cevap veren Şehit Öğretmen Metin Gençdal Ortaokulu oldu. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Siverek-Der Başkanı Sezai Çetin şunları kaydetti. “Bu yarışmayı düzenlerken ki amaç her ne kadar bir kazananı belirlemek gibi görünse de asıl amaç bu yarışmalara katılan ve seyreden tüm öğrencilerin Milli Eğitimin amaçlarına uygun olarak sosyal ve kültürel yönden kendilerini geliştirerek özgüven duygularını kazandırmayı sağlamak olmuştur. Bu vesileyle çocuklarımız toplumda kendilerine güvenen ve başaracaklarına inanan bireyler olarak yer edineceklerdir. SİVEREK –DER olarak buna vesile olabildiysek kendimizi mutlu hissederiz. Yarışmaya katılan öğrencilerimize, Okul idarecileri ve öğretmenlerimize, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” dedi. 


Yapılan açıklamaların ardından dereceye giren öğrencilere çeyrek altın, okullarına ise kupaları verildi. Program toplu çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
Siverek.com.tr
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri