REKLAM VERMEK İÇİN
21 Eylül 2018 Cuma
Anasayfa > YAŞAM > Öğrenciler gereksiz antibiyotik kullanımı için stant açtı

Öğrenciler gereksiz antibiyotik kullanımı için stant açtı

04.05.2018 12:52 12 14 16 18 yazdır
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenci ile birlikte gereksiz ....
Öğrenciler gereksiz antibiyotik kullanımı için stant açtı
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrenci ile birlikte gereksiz antibiyotik kullanımının zararları ile ilgili, ilçenin en işlek caddelerinden olan hürriyet caddesinde broşür dağıttı.


Konu ile ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Mehmet Ali Baturalp “Bu etkinlikteki amacımız Türkiye'de ve dünyada yaygınlık gösteren gereksiz antibiyotik kullanımına ilişkin toplumda bir farkındalık oluşturmak. Sağlık bakanlığının verilerine göre, Antibiyotik kullanımında OECD ülkeleri arasında en çok antibiyotik kullanan ülkeyiz. Polikliniğe başvuran her 3 hastadan biri antibiyotik kullanıyor. Bu nedenle biz de bu etkinlik ile antibiyotiklerin ağrı kesici ateş düşürücü olmadığını nezle ve grip gibi hastalıklarda antibiyotiklerin iyileştirme etkisi olmadığını vatandaşlarımıza broşür dağıtarak anlatmaya çalıştık. Diğer bir amacımızda okulumuz tür olarak sağlık meslek lisesi olduğundan bu alanla ilgi
li sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerimizin yer almasını sağlamaktı” dedi.
Siverek.com.tr
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri