Siverek Şehir Tiyatrosu İlk Oyununu Sahneledi

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde kurulan Siverek Şehir Tiyatrosu ilk oyununu sergileyerek seyirciden tam not aldı.
Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde kurulan Siverek Şehir Tiyatrosu ilk oyununu sergileyerek seyirciden tam not aldı. 


İlçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik merkezinin konferans salonunda oynanan tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İlçede görev yapan öğretmenlerden kurulan şehir tiyatrosu ekibi kısa bir süre önce kurulmasına rağmen hazırlıklarını tamamlayıp “Doğaçlama Tiyatro” adlı ilk oyunlarını sahneleyen Şehir tiyatrosu ekibini, tiyatro severler salonu hınca hınç doldurarak yalnız bırakmadı. 


Şehir Tiyatrosunun kurucusu ve eğitmeni olan Şehmus Çilenti oyun sonrası yaptığı açıklamada şunları kaydetti. “Bugün burada izlediğiniz “Doğaçlama Tiyatro” adlı oyunumuz üç perdeden oluşuyor ve otuz arkadaşımız sahne aldı. Yüz gün önce kurulan bu ekibimiz atölye çalışmalarını tamamlayarak oyunlarını sahnelediler. Ben arkadaşlarımı tebrik ediyorum, beklentilerin üstünde bir oyun sergilediler ayrıca bizleri salonu doldurarak yalnız bırakmayan tiyatro severlere teşekkür ediyorum” dedi.

03.03.2018 10:44
A
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.