REKLAM VERMEK İÇİN
15 Ağustos 2018 Çarşamba
Anasayfa > YAŞAM > İZOL'UN HEYKELİNE HALK SAHİP ÇIKTI

İZOL'UN HEYKELİNE HALK SAHİP ÇIKTI

26.10.2017 11:15 12 14 16 18 yazdır
İZOL'UN HEYKELİNE HALK SAHİP ÇIKTI
İZOL'UN HEYKELİNE HALK SAHİP ÇIKTI
Sivereklilerin yediden yetmişe tanıdığı özellikle kırsal alanda yaşayan vatandaşların yakından tanıdığı halk ozanı Şükrü İzol'un ilçenin Esmarçayı, Gülabibey Dicle ve Hacıömer mahallerinin kesiştiği kavşakta bulunan heykeli vatandaşlar tarafından boyandı.

Önceki belediye yönetimi tarafından kavşağa kurulan halk ozanının heykeli uzun bir süre geçmesine rağmen kırık sazı yenilenmedi kırılan sazı geçmişte vatandaşlar tarafından onarılmıştı.

Siverek'in genç kanat önderlerinden İzol eczanesinin sahibi Hasan İzol ile bir gurup vatandaş boyası kalmış heykeli yeniden boyayarak güzel bir görünüme kavuşturdular.

Boyama işleminin masrafları Hasan İzol tarafından karşılanan çalışmada vatandaşlar gönüllü olarak fırçayı eline alıp heykeli kısa sürede boyadılar.
Eczacı Hasan İzol yaptığı açıklamada şunu kaydetti. "Değerlerimize sahip çıkmak hepimizin görevi olmalıdır. Halk Ozanı Şükrü İzol bir değerimizdir biz görevimizi yaptık" dedi.

Heykelin boyama işinin halk Ozanı Aşık Veysel'in doğumunun 123 yılına denk gelmesi güzel bir tesadüf oldu. 
Siverek.com.tr
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri