REKLAM VERMEK İÇİN
20 Ağustos 2018 Pazartesi
Anasayfa > GÜNDEM > Biz yeşil göremedik, ya siz?
Biz yeşil göremedik, ya siz?

Biz yeşil göremedik, ya siz?

29.11.2017 10:37 12 14 16 18 yazdır
Ağustos ayında başlayan ve 180 gün içerisinde bitirileceği açıklanan Rabia Meydanındaki çalışmalar sürüyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Ağustos ayında başlanan Rabia Meydanındaki düzenleme çalışmaları sürüyor. Alt katındaki otopark bölümüne su sızdırdığı ve bu nedenden dolayı tehlike oluşturduğu belirtilen Rabia Meydanında, ilk olarak mermerler sökülmüş, daha sonra da beton katmanında çalışmalar yapılmıştı. Söküm çalışmalarının ardından uzun bir süre herhangi bir çalışmanın yapılmadığı alanda şu anda ise beton serme işlemi yapılıyor.

180 gün içerisinde bitirileceği ifade edilen 17 bin metrekare genişliğindeki meydanla ilgili olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yeni proje sayesinde meydanın yalıtımının yapılarak yeşil alana ağırlık verileceğini, projenin bilime ve fen işlerine uygun yapıldığını belirtmişti. Ancak aradan geçen zaman içerisinde meydanda sadece beton serme işlemi yapılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin söz ettiği 'yeşil alanların' meydanda nasıl konumlandırılacağı ve artacak dediği yeşil alanların, beton örtü üzerinde nasıl yer alacağı ise merak edilen sorular arasında.

Başkan Çiftçi çalışmaları başladığı zaman, "Geleceğe sorun bırakmamak adına ve bin 100 kapasiteli otoparkın faaliyete girebilmesi için bu projeyi başlattık. Zeminde söküme başladık. Sökümde itinalı bir şekilde malzemelerin tamamını tekrardan değerlendireceğiz. Bilime ve Fen işlerine uygun bir şekilde 17 bin metrekarelik alanın Rabia Meydanının yalıtımını yapacak ve daha yeşil olarak Şanlıurfalı hemşerilerimin hizmetine sunacağız. Teknik ekip hassasiyetle bu işin üzerinde. 180 gün içerisinde bu projeyi tamamlayacağız. Bir projeyi yapmaktansa o projeyi geleceğe taşımak daha önemlidir. Tüm bunlar Şanlıurfa'nın milli servetidir. Dolayısıyla korumak, kollamak ve çürümesini engellemek en önemli görevlerden birisidir" ifadelerini kullanmıştı.

Mustafa PAYIK/AJANS URFA

Siverek.com.tr
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri